III. HUNGARIKUM AKADÉMIA PROGRAM Női értékek – értékteremtő nők

III. HUNGARIKUM AKADÉMIA PROGRAM

Női értékek – értékteremtő nők

2015. 05. 15. Fővárosi Közgyűlés díszterme (Budapest, V. Városház utca 9-11. II. kapu)
Fővédnök: Herczegh Anita, a köztársasági elnök felesége
Védnök: Tarlós István főpolgármester
Műsorvezető: Ozsváth Kálmán televíziós műsorvezető

HUSZ-HUA 2015 05 15 meghivo
9:20-10:00 Érkezés, regisztráció

10:00 Köszöntők, megnyitó, előadások

• Gyulányi Eugénia gyémánt és örökös diplomás színésznő: Tompa Mihály: A madár fiaihoz

• Szalay-Bobrovniczky Alexandra főpolgármester-helyettes asszony köszöntője

• Birinyi József, a Hungarikum Szövetség elnöke – köszöntő

• Eszenyi Enikő, Kossuth- és Jászai Mari-díjas színésznő, színházi rendező, érdemes művész, a Halhatatlanok Társulatának örökös tagja, a Vígszínház igazgatója: A színház és a nő.

• Pitti Katalin operaénekes, énekművész, egyetemi docens, érdemes művész, a Magyar Érdemrend középkeresztje kitüntetettje és sok más elismerés birtokosa. Verdi: Othello, Ave Maria, zongorán kísér: Hegedűs Valér

• Kővágó – Laky Andrea: Az év menedzsere, a Ford Közép-és Kelet-Európai Kft. ügyvezető igazgatója: A menedzsernő

• Béres Klára, Regéczy-Béres Melinda: Anya és lánya. Család, vállalkozás, társadalmi szerepvállalás.

• Beke Zsuzsanna a Richter Gedeon NyRt. PR- és kormányzati kapcsolatok vezetője, kommunikációs igazgatója: Nőként, anyaként vezető beosztásban

• Kovács Katalin köszöntése, eredményei, hungarikonjának bemutatása

• Polgár Judit: „Ádámok közt is győztes Éva”

• Dr. Mathiász Dóra az Oncompass Medicine Molekuláris Diagnosztikai Központ klinikai fejleszési igazgatója, az Egyesített Szent István és Szent László Kórház stratégiai tanácsadója: A nők egészsége

• Csath Magdolna egyetemi tanár, közgazdász: A nők és a gazdaság

• Józsa Judit kerámiaszobrász, művészettörténész, a Magyar Kultúra Lovagja: Példaképeink a magyar nagyasszonyok. Terrakotta kisplasztikák.

• Ékes Ilona, az ERGO elnöke, a Magyar Érdemrend tisztikeresztjével kitüntetett nőpolitikus. „Sok az Ádám, kevés az Éva”. Női képviselők, női képviselet az országgyűlésben Slachta Margittól máig.

• Dr. Ficzere Andrea, az Uzsoki Utcai Kórház főigazgatója, a Magyar Kórházszövetség elnökségének tagja. Egészségügyi menedzser, gyógyító orvos.

11:30 KÁVÉSZÜNET

• Szentgyörgyvári Tamásné Rónaszéki Katalin nagycsaládos, 9 boldog, sikeres gyermek anyja. Gazdag családfa. Szentgyörgyvári Laura, a ZAK első éves népi ének szakos hallgatója, Szentgyörgyvári Albert (15 éves) fuvolista, a nemzetközi fuvolaverseny győztese.

• Jókai Anna Kossuth-nagydíjas iró, a nemzet művésze: „Nem láttam csinos feministát” Női, férfi értékalkotás. (A szünetben dedikálja könyveit.)

• Somorjai Enikő balettművész, az Operaház balettkarának címzetes magántáncosnője. Filmrészlet balettverseny gálából.

• Siklósi Beatrix, a MTVA főszerkesztője: Nők a médiában.

• Frankó Tünde Liszt Ferenc-díjas, érdemes művész, operaénekes és az Operettszínház primadonnái.

13:30: EBÉD

Beszélgetés az előadókkal. A kiállítások megtekintése.

Jókai Anna és Polgár Judit dedikálja műveit.

KIÁLLÍTÁS:

1. Józsa Judit: A Nagyasszonyok sorozatból öt alkotás

2. Zsolnay-kiállítás: Zsolnay Júliától Patrizia Gucciig.

3. HUNGARIKONOK, hat értékteremtő nő hungarikonja a Maszk és Ecset Alapítvány gyűjteményéből. Gobbi Hilda, Tolnai Klári, Törőcsik Mari, Monspart Sarolta, Egerszegi Krisztina, Kovács Katalin.

Információ: husz.titkarsag@gmail.hu +36209346032